CORONA VİRÜSE KARŞI DÜNYANIN EN SAVUNMASIZ TOPLUMU: MÜLTECİLER

Sadece Türkiye’de değil, dünyanın dört bir yanında mülteciler korona virüsüyle mücadele ediyor. Zor olan yaşam koşullarının COVID 19 virüsünün yaygınlaşmasıyla birlikte günden güne daha zor olduğunu NTV bu haberde okuyucularıyla paylaşmış.

NTV’den alınan bilgilere göre:

Kalabalık kamplar, yok olan klinikler ve az miktarda sabun ile su milyonlarca mülteci için sosyal mesafeyi ve hatta el yıkamayı imkansız hale getiriyor. Suriye’deki bir yerleşim bölgesinde, doktorlar hastaların corona virüse benzeyen semptımlardan öldüğünü gördüler, ancak yatak, koruyucu ekipman ve tıp personellerinden yoksun oldukları için onları tedavi edemiyorlar. Bangladeş’teki bir mülteci kampı o kadar sıkışık ki, nüfus yoğunluğu New York’unkinden yaklaşık dört kat daha fazla ve bu da sosyal mesafeyi imkansız kılıyor. Kenya’daki bir mülteci kampındaki klinikler, yaklaşık 200 bin kişi için sadece sekiz doktorla mücadele ediyor.

Haberin tamamı için aşağıda yer alan linki ziyaret edebilirsiniz: https://www.ntv.com.tr/galeri/dunya/corona-viruse-karsi-dunyanin-en-savunmasiz-toplumu-multeciler,A5nK9TIfF0S-NaIlxxXojg/pvLxLue5F067tj7vRWcbvA

Bu haber ve içerikle birlikte iletilen tüm görseller ve ekler, www.ntv.com.tr web sitesinden alınmıştır. Bağlantıda verilen kişi ya da kuruma özel olup Göç ve SİVİL Toplum Projesi’ni uygulayan ve fonlayan kurumların ve bu kurumlar vasıtasıyla görevlendirilmiş kişilerin resmi görüşünü yansıtmaz.