COVID-19 SALGININA KARŞI SİVİL TOPLUMU DESTEKLEME FAALİYETLERİ – TACSO 3

Avrupa Birliği tarafından desteklenen TACSO 3 projesi COVID-19 salgınıyla mücadelede STÖ’lerin kapasitelerini güçlendirmek için çalışmalarına devam ediyor.

TACSO 3 Programı (Sivil Toplum Örgütleri için Destek Programı) kapsamında 2020-2021 yılları içerisinde Türkiye’de ve Batı Balkanlarda gerçekleştirilecek kapasite güçlendirme çalışmaları ve ağ oluşturma desteklerinin hazırlığına başlandı. Bununla birlikte COVID-19 salgınıyla mücadelede STÖ’lerin kapasitelerinin güçlendirilmesine yönelik gerçekleştirilecek faaliyetlerde bir dizi düzenlemeye karar verildi. TACSO 3 ekibi çevrimiçi iletişim araçlarıyla uzaktan çalışmaya ve bilgi paylaşmaya devam ederek, STÖ’lerin faaliyetlerini etkin bir şekilde sürdürebilmelerine destek olacak çevrimiçi rehberlerin, eğitim programlarının ve ağ oluşturma çalışmalarının hazırlığına öncelik verdi. Bunun yanında sivil toplum örgütlerinin gerçekleştirdiği iyi uygulama örneklerini TACSO web sitesi (www.tacso.eu) üzerinden paylaşarak Avrupa Birliği, Batı Balkanlar ve Türkiye’de STÖ’lerin birbirlerinin faaliyetlerinde haberdar olmalarını ve ağ oluşturmalarını sağlamaya çalıyor.

Bu haber ve içerikle birlikte iletilen tüm görseller ve ekler, http://www.tacso.eu/ web sitesinden alınmıştır. Bağlantıda verilen kişi ya da kuruma özel olup Göç ve SİVİL Toplum Projesi’ni uygulayan ve fonlayan kurumların ve bu kurumlar vasıtasıyla görevlendirilmiş kişilerin resmi görüşünü yansıtmaz.

Haberin tamamı için aşağıda yer alan linki ziyaret edebilirsiniz:

https://tacso.eu/activities-to-support-civil-society-during-the-corona-virus-covid-19-pandemic/ –  https://www.linkedin.com/posts/activity-6652853750220247041-tOrV