“GÖÇ ALANINDA DAHA GÜÇLÜ SİVİL TOPLUM” EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Göç ve Sivil Toplum Projesi kapsamında 8 farklı ilde düzenlenen 25 eğitimin ilk ikisi bu hafta Ankara’da yapıldı.

Eğitimler, Göç ve uluslararası korumayla ilgili temel kavramlar, uluslararası mevzuat ve Türkiye’deki yasal çerçeve, göç yönetiminde öncelikler ve küresel/bölgesel iş birlikleri gibi geniş kapsamlı başlıklarla başlıyor. Ardından ise sivil toplum kuruluşlarıyla proje kavramı, ihtiyaç analizi, proje döngüsü yönetimi ve finansman kaynakları gibi kapasite güçlendirme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Açık çağrı yöntemiyle başvuruların alındığı “Göç Alanında Daha Güçlü Sivil Toplum” başlıklı eğitim programlarının her birinde 30’u aşkın sivil toplum kuruluşu ile bir araya geliyoruz. Eğitimlerin ilk ikisi Şubat ayının ilk haftasında Ankara’da gerçekleşti. Proje Direktörü Ferda Öztürk’ün proje tanıtım konuşması ile başlayan programda pek çok farklı STK temsilcisi katılımcı olarak yer aldı. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Proje Uygulama Ekibinin de katıldığı eğitimde konsorsiyum üyeleri olan ICMPD ve ESC’den uzmanlar iki ana modül kapsamında sunumlar yaptı.

Eğitimler için başvurular ise devam ediyor. İlk eğitimlerimize ait fotoğraflara http://gocvesiviltoplum.org/fotograf-galerisi/ adresinden ulaşabilirsiniz!

Eğitim Gündemi için tıklayınız.