İspanya’ya yapılan çalışma ziyaretleri Göç İdaresi Başkanlığı ile ulusal STK’larımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

Projemiz kapsamında 14 – 16 Aralık tarihleri arasında Madrid, İspanya’ya yapılan çalışma ziyaretleri Göç İdaresi Başkanlığı ile ulusal STK’larımızın katılımıyla gerçekleştirildi. İyi uygulamaları yerinde görmek ve yapılan iş birlikleri konusunda bilgi sahibi olarak kazanım elde etmek amacıyla yapılan ziyaretler süresince göç alanında çalışan farklı kişi ve kurumlarla toplantılar yapıldı.

İspanya İçerme, Sosyal Güvenlik ve Göç Bakanlığı’na 14 Aralık’ta yapılan ziyarette Uluslararası Koruma ve İnsani Yardım Programı Genel Müdürü Sn. Elena Biurrun Sainz de Rozas ve Göç Genel Müdürü Sn. Sn. Santiago Yerga Cobos ile görüşüldü. Ardından İspanyol Göç Politikası: Yasal göç ile ilgili kilit noktalar ve özel referanslar gibi konularda Yasal Rejim Genel Müdür Yardımcısı Sn. Ainara Dorremochea ve Göç Akış Yönetimi ve Koordinasyonu Genel Müdür Yardımcısı Sn. Teresa Udaondo Gascón ile bir araya gelindi. Uluslararası koruma ve insani yardım başvuru sahipleriyle yararlanıcılarının kabulüne ilişkin politikalar konusunda Acil Durum ve Göç Merkezleri Genel Müdür Yardımcısı Sn. Carlos Montero Díaz ve Programlar Genel Müdür Yardımcısı Sn. José Antonio Miguel Polo ile görüşüldü.Irkçılık ve Yabancı Düşmanlığına Karşı İspanyol Gözlemevi Direktörü Sn. Karoline Fernandez De La Hoz Zeitler’den göçmenlerin entegrasyon politikası ve ırkçılık ve yabancı düşmanlığına karşı mücadele konularında bilgi alındı.

Göç Analizleri Genel Müdür Yardımcısı Sn. Amparo González Ferrer ile göç analizi konusunda iyi uygulamalar paylaşıldı ve İspanya Kızılhaç Başkanı Sn. Jose J. Sánchez Espinosa ile görüşülerek Proje tarafından ziyaret edilen kurumlara hediyeleri takdim edildi.

15 Aralık’ta Dışişleri Bakanlığı Göç İlişkileri’ne yapılan ziyarette ise Göç Özel Misyon Büyükelçisi Sayın Jose Luis Pardo Cuerdo’yla görüşüldü.

Ziyaretin son günü olan 16 Aralık’ta İç Politikalar Genel Müdürlüğü’ne gidilerek İçişleri Bakanlığı Uluslararası Koruma Genel Müdür Yardımcısı Sn. Gema María Campillos Gonzalez ile İltica ve Mülteci Ofisi, Uluslararası Koruma Yönetimi Ofisi ile sivil toplum iş birliği konusunda görüşme gerçekleştirildi. Çalışma ziyaretleri Büyükelçimiz Sayın Burak Akçapar’la bir araya gelinmesiyle sonlandı.

Bir Yorum Yaz...

Your email address will not be published.