“Korona Günlerinde de Ayrımcılık” Çevrimiçi Konferans Başvuruları Başladı

Eşitlik Forumu, Korona Günlerinde de Ayrımcılık başlığıyla risk altındaki grupların salgınla mücadele kapsamında insan haklarına eşit erişimde yaşadıkları sorunları, yürürlüğe konan politikaların söz konusu gruplar açısından sonuçlarını ve kapsayıcılık ve eşitliği sağlamaya yönelik önerileri tartışmak üzere çevrimiçi oturumlardan oluşan bir konferans düzenliyor.

İHOP Genel Koordinatörü Feray Salman’ın moderatörlüğünde 21 Nisan Salı, 13:30-15:00 saatleri arasında gerçekleştirilen ilk oturumda, Avustralyalı hak savunucusu Esther Pearson, Doç. Dr. Tolga Şirin ve Prof. Dr. Nilgün Toker ile COVID-19 ile mücadele sürecinde insan haklarını, alınan önlemlerin hukuka uygunluğunu ve katmerlenen ayrımcılık üzerine konuşuldu.

Yurttaşlık Derneği’nden Emel Kurma’nın moderatörlüğünde gerçekleşecek ikinci oturumda ise Dr. Cavidan Soykan, Doç. Dr. Özgür Arun ve Hacer Foggo ile COVID-19 ile mücadele sürecinde kırılganlıkları daha da artan grupların; mültecilerin/göçmenlerin, Romanların durumunu, alınması gereken özel tedbirleri ve yaş ayrımcılığını konuşulacak. İkinci oturum; 22 Nisan Çarşamba, 13:30-15:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Bu haber ve içerikle birlikte iletilen tüm görseller ve ekler, http://www.stgm.org.tr web sitesinden alınmıştır. Bağlantıda verilen kişi ya da kuruma özel olup Göç ve SİVİL Toplum Projesi’ni uygulayan ve fonlayan kurumların ve bu kurumlar vasıtasıyla görevlendirilmiş kişilerin resmi görüşünü yansıtmaz.

Haberin tamamı ve katılım formu için aşağıda yer alan linki ziyaret edebilirsiniz:

http://www.stgm.org.tr/tr/icerik/detay/korona-gunlerinde-de-ayrimcilik-cevrimici-konferans-basvurulari-basladi