KÜRESEL MÜLTECİ PLATFORMU’NA HAZIRLANIYORUZ
KÜRESEL MÜLTECİ PLATFORMU’NA HAZIRLANIYORUZ

17- 18 Aralık 2019 tarihinde Cenevre’de düzenlenecek Küresel Mülteci Forumu’na hazırlık amacıyla 11 Kasım 2019 tarihinde, İGAM, OXFAM ve   Hayata Destek Derneği ile Küresel Mülteci Forumu Ulusal Hazırlık Çalıştayı düzenledik.

Ankara’da düzenlediğimiz çalıştayda, Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları, devlet kurumları, belediyeler ve akademisyenler gibi mülteci meseleleri üzerine çalışan çeşitli paydaşlar bir araya gelerek, hangi alanlarda başarı sağlandığını ve hangi alanların geliştirilebileceğini tartıştılar.

Türkiye’nin mülteci krizine müdahalesinde başarı sağlanmış ve güçlendirilmesi gereken alanlar üzerinde ortak bir kanıya varılmasının hedeflendiği çalıştayda, ortaya çıkan ortak taahhüdün Küresel Mülteci Forumu’nda paylaşılmasını öngörüyoruz. (https://igamder.org/TR/igam/kuresel-multeci-forumu%E2%80%99na-hazirlaniyoruz )

Bu haber ve içerikle birlikte iletilen tüm görseller ve ekler, bağlantıda verilen kişi ya da kuruma özel olup Göç ve SİVİL Toplum Projesi’ni uygulayan ve fonlayan kurumların ve bu kurumlar vasıtasıyla görevlendirilmiş kişilerin resmi görüşünü yansıtmaz.