MUDEM “TÜRKİYE’DEKİ SIĞINMACI VE MÜLTECİLERİN İŞGÜCÜ PİYASALARINA ENTEGRASYONU”
MUDEM “TÜRKİYE’DEKİ SIĞINMACI VE MÜLTECİLERİN İŞGÜCÜ PİYASALARINA ENTEGRASYONU”

Mülteci Destek Derneği ve Amfori “Türkiye’deki Sığınmacı ve Mültecilerin İşgücü Piyasalarına Entegrasyonu: İşverenlerin İhtiyaçları ve Beklentileri” konulu bir toplantı düzenledi. Toplantıya Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Türkiye İş Kurumu’nun yetkilileri, Uluslararası Çalışma Örgütü, SGDD-ASAM ve Save The Children’ın temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve hazır giyim sektörünün önde gelen üreticilerinin temsilcileri yoğun katılım gösterdi.

Mülteci Destek Derneği Genel Koordinatörü Safa Karataş ve Amfori Türkiye Temsilcisi Müge Tuna’nın açılış konuşmalarını yaptığı etkinlik, MUDEM’den Av. Onur Özcan Yeniay’ın kolaylaştırıcılığında gerçekleşen “Bunları Biliyor Muyuz?” başlıklı oturum ile devam etti. Oturumun ardından Uluslararası Çalışma Örgütü’nden Sosyal Güvenlik Uzmanı Varol Dur ve Beceri Geliştirme Uzmanı Emine Bademci Gürlek tarafından “Sosyal Güvenlik Prim Desteği Programı” ve Save The Children’dan Geçim Kaynakları Proje Yöneticisi Hande Soğancılar Taşdemir tarafından MUDEM ile uygulaması başlayacak olan projenin tanıtımı gerçekleştirildi. Sunumların ardından Amfori Türkiye Temsilcisi Müge Tuna moderatörlüğünde yuvarlak masa toplantıları yapıldı. Etkinliğimiz, yuvarlak masa toplantısının rapor sunumu ve soru-cevap bölümü ile sonlandı. (mudem.org – http://www.mudem.org/mudem-turkiyedeki-siginmaci-ve-multecilerin-isgucu-piyasalarina-entegrasyonu-konulu-toplanti-ile-isverenlerin-ihtiyaclarini-belirlerdi/ )

Bu haber ve içerikle birlikte iletilen tüm görseller ve ekler, bağlantıda verilen kişi ya da kuruma özel olup Göç ve SİVİL Toplum Projesi’ni uygulayan ve fonlayan kurumların ve bu kurumlar vasıtasıyla görevlendirilmiş kişilerin resmi görüşünü yansıtmaz.