Sivil Toplum Kuruluşlarının Toplantı ve Etkinliklerine Erteleme

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzası ile İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından 2 Ekim 2020 tarihinde ilgili kurumlara iletilen “Koronavirüs Ek Tedbirler” başlıklı genelge ile sivil toplum kuruluşları, kamu kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafında düzenlenecek tüm toplantı ve etkinlikler 1 Aralık 2020 tarihine kadar ertelendi.

Genelgede “Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan COVID-19 Bilimsel Danışma Kurulu’nun fiziksel mesafenin korunmasının zor olacağı sivil toplum kuruluşları, kamu kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikle veya kooperatiflerin geniş katılımlı toplantılarının yapılmamasını ve ileri tarihe ertelenmesini önerdiği” belirtildi.

Bu haber ve içerikle birlikte iletilen tüm görseller ve ekler, https://www.sivilsayfalar.org/2020/10/02/sivil-toplum-kuruluslarinin-toplanti-ve-etkinlikleri-1-aralika-kadar-ertelendi/ adresinden alınmıştır. Bağlantıda verilen kişi ya da kuruma özel olup Göç ve Sivil Toplum Projesi’ni uygulayan ve fonlayan kurumların ve bu kurumlar vasıtasıyla görevlendirilmiş kişilerin resmi görüşünü yansıtmaz.

Haberin tamamı için aşağıda yer alan linki ziyaret edebilirsiniz.

https://www.sivilsayfalar.org/2020/10/02/sivil-toplum-kuruluslarinin-toplanti-ve-etkinlikleri-1-aralika-kadar-ertelendi/