Türkiye’deki Genç Mültecilere İlişkin Durum ve İhtiyaç Analizi Raporu Yayımlandı

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) yürütücülüğünde, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Ofisi desteğiyle yapılan ve farklı yürütücülerle yaklaşık 5 yıllık bir geçmişi olan Genç Mültecileri Destekleme Programı kapsamında; Türkiye’deki Genç Mültecilere Yönelik Destek Mekanizmalarının Geliştirilmesi İçin Durum ve İhtiyaç Analizi Çalışması Raporu yayımlandı.

Ankara, Diyarbakır, Hatay ve İzmir’de yaşamakta olan Afganistan, Irak, İran, Somali ve Suriye’den gelen yaklaşık 1.500 gençle yapılan görüşmeler sonunda hazırlanan raporda; genç mültecilerin profili, eğitim, istihdam, sosyal uyum ve iletişim, sağlık, gençlik algısı ve gelecek başlıkları yer alıyor.

Bu haber ve içerikle birlikte iletilen tüm görseller ve ekler, https://www.gencmulteciler.org  adresinden alınmıştır. Bağlantıda verilen kişi ya da kuruma özel olup Göç ve Sivil Toplum Projesi’ni uygulayan ve fonlayan kurumların ve bu kurumlar vasıtasıyla görevlendirilmiş kişilerin resmi görüşünü yansıtmaz.

Haberin tamamı için aşağıda yer alan linki ziyaret edebilirsiniz.

https://www.gencmulteciler.org/turkiyedeki-genc-multecilere-yonelik-destek-mekanizmalarinin-gelistirilmesi-icin-durum-ve-ihtiyac-analizi-calismasi-raporu-yayimlandi/