Yabancı Öğrenci Sınavı Hazırlık Kursu

Mülteciler Eğitim Merkezi, Türkiye’de üniversite okumak isteyen mültecilere yönelik Yabancı Öğrenci Sınavı (YÖS) için hazırlık kursu vermektedir. 11. Sınıf, 12. Sınıf ve mezun mülteci ve sığınmacı gençlere yönelik düzenlenen YÖS hazırlık eğitimleri; matematik, IQ ve Geometri derslerini kapsamaktadır. 11. ve 12. Sınıf kursiyerlere ayrıca örgün öğretimlerinde ihtiyaç duydukları matematik ve geometri derslerine yönelik destek verilmektedir.

YÖS hazırlık kursları kursiyerlerin talepleri doğrultusunda hafta içi akşam, hafta sonu gündüz ve hata sonu öğlen olmak üzere üç farklı zaman diliminde verilmektedir. Kursiyerler için öğretmen desteğiyle soru çözmeleri ve bire bir ihtiyaç duydukları konular için ders çalışabilecekleri etüt saatleri de bulunmaktadır. Ayrıca kursiyerler, YÖS başta olmak üzere, üniversite kayıt süreçlerinde danışmanlık hizmetlerinden de faydalanmaktadır.

Kursiyerlerin, eğitim sürecinde deneme sınavlarıyla gelişimleri takip edilmekte ve YÖS için gerekli eksiklerin tamamlanması sağlanmaktadır. UNHCR projesi desteğiyle fonlanan YÖS hazırlık eğitimleri kapsamında kursiyerlerin YÖS ücreti ve deneme seti proje tarafından karşılanmaktadır.

Bu haber ve içerikle birlikte iletilen tüm görseller ve ekler, mülteciler.org.tr web sitesinden alınmıştır. Bağlantıda verilen kişi ya da kuruma özel olup Göç ve SİVİL Toplum Projesi’ni uygulayan ve fonlayan kurumların ve bu kurumlar vasıtasıyla görevlendirilmiş kişilerin resmi görüşünü yansıtmaz.

Haberin tamamı için aşağıda yer alan linki ziyaret edebilirsiniz:

https://multeciler.org.tr/yabanci-uyruklu-ogrenci-sinavina-yos-hazirlik-kursu/