COVID-19 Acil Destek Fonu Başvuruları Açıldı

Sivil Toplum için Destek Vakfı, COVID-19 salgını ekseninde yaşanan gelişmeler doğrultusunda 2016-2019 döneminde hibe alan sivil toplum kuruluşlarına (STK’lara) yönelik Turkey Mozaik Foundation iş birliği ile bireysel ve kurumsal bağışçıların desteğiyle COVID-19 Acil Destek Fonu’nun başvurularını açtı.

Aşağıdaki başvuru kriterlerine uyan STK’lar hibe programına başvurabilirler:

  • 2016-2019 döneminde Sivil Toplum için Destek Vakfı’ndan hibe almaya hak kazanmış STK’lar. Dönem aralığı oluşturulurken hibelerin başlangıç tarihi değil ilgili fonunun açıldığı tarih esas alınmıştır (Örnek: 2019’da açılan Çocuk Fonu’na başvuran kuruluşların hibe sözleşmeleri 2020’de imzalanmış olmasına rağmen bu fona başvurma hakkına sahiptir)
  • 2019 yılı gelirleri en az 30.000 ve en fazla 1.500.000 TL olan STK’lar

COVID-19 Acil Destek Fonu’na başvurmak isteyen STK’ların başvuru formunu 8 Haziran Pazartesi günü saat 10:00’a kadar eksiksiz şekilde doldurmaları gerekir.

Bu haber ve içerikle birlikte iletilen tüm görseller ve ekler, siviltoplumdestek.org web sitesinden alınmıştır. Bağlantıda verilen kişi ya da kuruma özel olup Göç ve SİVİL Toplum Projesi’ni uygulayan ve fonlayan kurumların ve bu kurumlar vasıtasıyla görevlendirilmiş kişilerin resmi görüşünü yansıtmaz.

Haberin tamamı ve başvuru formu için aşağıda yer alan linki ziyaret edebilirsiniz:

http://siviltoplumdestek.org/acil-destek-fonu/covid-19-acil-destek-fonu-basvurulari-acildi/