Göçmen Lezzetleri İçin Gastro Göç

www.hayatadestek.org internet sitesinde yeni bir blog açıldı.

Göçmen lezzetlerinin tariflerinin paylaşıldığı sayfanın başlığı ise “Gastro-Göç”. Farklı milletlerin mutfaklarından lezzetlerin paylaşılacağı sayfada “Yemeğini ve mutfak kültürünü birbiriyle paylaşabilmek, başka birçok şeyi de paylaşabilmek için umut vadeder. Dolayısıyla anlayış, tahammül, hoşgörü ve kaynaşma için yemek, en kıymetli vasıtalardan biridir.” ifadesine yer verilirken Türkiye’deki göçmenlerin bu topraklara taşıdığı lezzetlerin tanıtılmak ve topluluklar arası yakınlaşmaya katkıda bulunulmak istendiği belirtiliyor.

Göçmen lezzetleri her hafta sonu Hayata Destek Derneği’nin sosyal medya hesapları üzerinden #gastrogöç #gastrogoc #göçoldumutfakcoştu #gocoldumutfakcostu etiketleriyle yayımlanacak.

Bu haber ve içerikle birlikte iletilen tüm görseller ve ekler, www.hayatadestek.org  adresinden alınmıştır. Bağlantıda verilen kişi ya da kuruma özel olup Göç ve Sivil Toplum Projesi’ni uygulayan ve fonlayan kurumların ve bu kurumlar vasıtasıyla görevlendirilmiş kişilerin resmi görüşünü yansıtmaz.

Haberin tamamı için aşağıda yer alan linki ziyaret edebilirsiniz:

https://www.hayatadestek.org/blog/gastro-goc-gocmen-lezzetlerin-tarifi-burada/