Koronavirüsle Mücadelede Sivil Toplum Hikayeleri İçin Açık Çağrı AB TACSO 3 programı koronavirüsle mücadelede sivil toplum başarı hikayelerini arıyor.

Koronavirüs / COVID-19 salgını vatandaşların günlük yaşamının değişmesine, sınırların, kamu hizmetlerinin, işletmelerin, okulların vb. kapatılmasına neden olmuştur. Bu aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarının (STK’ların) üyeleri ve topluluklarıyla çalışma ve iletişim kurma biçimlerini de etkilemiştir. Mevcut koşullarda STK’lar, çevrimiçi araçları kullanarak ve teknolojik gelişmeleri takip ederek toplulukların değişen ihtiyaçlarına cevap vermenin yollarını aramaktadır. Ayrıca sahada çalışmaya devam eden, ihtiyacı olan insanlara hizmet sağlayan, onları destekleyen ve gerektiğinde sağlık çalışanları için gönüllü destek sağlayan birçok STK bulunmaktadır.

Bu kapsamda AB TACSO 3 programı, sivil toplumdan haber almak, yapılan çalışmaları öğrenmek ve sivil toplumun çabalarını daha geniş kitlelere duyurmak için bu gerçek hikayeleri yayımlamak istiyor.

Eğer kuruluşunuz COVID 19’la mücadele için hizmet sunuyor ve toplumsal destek sağlıyorsa hikayelerinizi communication@tacso.eu adresinden paylaşabilirsiniz.

Bu haber ve içerikle birlikte iletilen tüm görseller ve ekler, http://www.tacso.eu/ web sitesinden alınmıştır. Bağlantıda verilen kişi ya da kuruma özel olup Göç ve SİVİL Toplum Projesi’ni uygulayan ve fonlayan kurumların ve bu kurumlar vasıtasıyla görevlendirilmiş kişilerin resmi görüşünü yansıtmaz.

Haberin tamamı için aşağıda yer alan linki ziyaret edebilirsiniz:

https://tacso.eu/call-for-success-stories-by-civil-society-for-coronavirus-community-support/